Loading…

Pacolli jep detaje nga darka e tensionuar e Thaçit me Haradinajn

  • 15/03/2019 | 23:14

Pacolli jep detaje nga darka e tensionuar e Thaçit me Haradinajn

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka dhënë disa detaje nga darka e mbajtur kohë më parë në shtëpinë e tij ku të ftuar kanë qenë edhe Presidenti Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj.


“Darka ka pasë, do të ketë dhe është mirë që në këtë shtëpi njerëzit e ndiejnë veten mirë… Ka qenë ajo darkë këtu dhe po, normalisht nuk ka pasur diçka që unë mundem me e quajt jonormale”.

“Ka pasur normalisht një bisedë mes Presidentit dhe Kryeministrit, ka pas një bisedë ta quaj ashtu – jo të ngarkuar, por kritikuese ndërsjelltas.” – ka thënë Pacolli për Blic Interview.

Sipas tij, pavarësisht gjithë kësaj, Haradinaj e Thaçi në fund të darkës i kanë dhënë njëri-tjetrit dorën dhe janë ndarë në mënyrë miqësore.

“Ata, njëri e ka kritikuar tjetrin por në fund të ditës jam i lumtur që secili ia ka dhënë dorën njëri-tjetrit dhe janë ndarë në mënyrë miqësore pa probleme. Por, këto shprehje mendimesh kontroverse ndodhin edhe në kafe edhe në sallën e diskutimeve, ka ndodhë edhe në shtëpinë time por në fund prapë se prapë nuk ka pasur asnjë arsye”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë