Loading…

Pacolli: Isa Mustafa më tha që do të shkojë për vizitë në Hagë me djemtë, me veturë

  • 01/10/2022 | 13:15

Pacolli: Isa Mustafa më tha që do të shkojë për vizitë në Hagë me djemtë, me veturë

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka organizuar shkuarjen e ish-presidenteve të Kosovës dhe Shqipërisë për vizitë tek ish-krerët e UÇK-së në Hagë.


Për ish-presidenten Jahjaga ka thënë se edhe përkundër letrës, mesazheve dhe thirrjeve s’është përgjigjur fare.

Ndërsa për Fatmir Sejdiun ka thënë se në mënyrë të sjellshme i ka thënë se s’mund t’i bashkohet kësaj vizite atje.

“Nga Kosova e kam ftuar Jahjagën dhe Sejdiun. Jahjaga në letrën e protokolluar që e kemi ftuar, në sms dhe thirrje telefonike s’është përgjigjur fare. Z.Sejdiu në mënyrë edukative është përgjigjur se e ka të pamundur të implementojë këtë vizitë sepse i ka arsyet e veta. Unë e kam kuptuar këtë, s’kam insistuar. Është spekuluar për ardhjen apo mos ardhjen e z. Sejdiu”, ka thënë Pacolli në Top News.

Pas refuzimit të Sejdiut, Pacolli ka thënë se e ka konsideruar ta ftojë Isa Mustafën, megjithatë ky i fundit i ka thënë se s’mund të udhëtojë me aeroplan, por që ka ndërmend të shkojë për vizitë në Hagë me makinë bashkë me djemtë e tij.

“Në këtë rast kam konsideruar ta ftojë z. Mustafa, por ai e ka një hendikap

Ai është përgjigjur në letrën tij, ka thënë se Begjet e kam ndërmend të shkojë në Hagë. Në këtë moment e kam të pamundur, unë do të shkojë me makinë me djemtë e mi, në një ditë të caktuar. Bile bile më ka thënë se i kam disa kontrolle në Gjermani dhe do ta shfrytëzojë që të shkojë atje”, ka thënë Pacolli.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë