Loading…

Pacolli alarmon për minierën e Leposaviqit

  • 22/02/2017 | 13:23

Pacolli alarmon për minierën e Leposaviqit

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, përmes një postimi në Facebook ka shprehur shqetësimin për minierën e Leposaviqit që sipas tij, një faqe e internetit është duke raportuar se Altair Resources Inc ka kryer të gjitha obligimet për të marrë nën pronësi minierën e Leposaviqit.


Pacolli ka shfaqur dyshimet se kjo marrëveshje mund të jetë bërë në fshehtësi në mes Qeverisë së Kosovës dhe palës serbe.

Ky është publikimi i plotë i Pacollit në Facebook, bashkë me LINKUN e bashkëngjitur.

untitled

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë