Loading…

Osmani: Sulmi ndaj autobusit me nxënës është goditje ndaj rendit e sigurisë sonë

  • 26/11/2021 | 21:54

Osmani: Sulmi ndaj autobusit me nxënës është goditje ndaj rendit e sigurisë sonë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka reaguar për sulmin tragjik që ndodhi sonte në komunën e Deçanit, ku mbetën të vdekur 3 persona, shkruan Gazeta Metro.


Osmani, përmes një postimi në Facebook u shprehi ngushëllime familjarëve të viktimave, dhe iu uroj shërim të plagosurve.

‘’ Tronditës lajmi për aktin kriminal në Gllogjan, në të cilin sipas të dhënave aktuale kanë humbur jetën 3 persona dhe ka mbetur një i plagosur.

Ju shpreh ngushëllime të sinqerta familjeve të të vrarëve dhe uroj shërim të shpejtë për të lënduarin’’, shkroi Osmani.

Ajo ftoj organet e rendi të zbulojnë autorët e krimit, e t’i sjellin para drejtësisë.

Reagimi i plotë:

Tronditës lajmi për aktin kriminal në Gllogjan, në të cilin sipas të dhënave aktuale kanë humbur jetën 3 persona dhe ka mbetur një i plagosur.

Ju shpreh ngushëllime të sinqerta familjeve të të vrarëve dhe uroj shërim të shpejtë për të lënduarin.

Ftoj organet e rendit që sa më parë t`i zbulojnë autorët e krimit dhe t`i sjellin para drejtësisë.

Sulmi ndaj autobusit me nxënës është goditje ndaj rendit e sigurisë sonë. Siguria e qytetarëve është prioritet, ndaj nuk do të zmbrapsemi në përmbushjen e këtij misioni./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë