Loading…

Osmani në takim me QUINT’in, BE’në dhe OSBE’në: Folëm për dialogun me Serbinë

  • 31/03/2023 | 22:21

Osmani në takim me QUINT’in, BE’në dhe OSBE’në: Folëm për dialogun me Serbinë

Presidenca e Republikës së Kosovës me një postim në rrjetin social Facebook, kanë njoftuar se presidentja Vjosa Osmani është takuar sot me përfaqësuesit e QUINT-it, BE-së dhe OSBE-së, shkruan Gazeta Metro.


Ky takim fokus kishte zhvillimet e fundit në dialogun Kosovë-Serbisë dhe tema të tjera.

Osmani aty ka shkuar për takim me ftesë të ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OSBE, Michael Carpenter.

Postimi i plotë:

“Diskutuam zhvillimet e fundit në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi, sukseset e Kosovës në forcimin e demokracisë, si dhe përpjekjet tona të përbashkëta për paqe dhe siguri të qëndrueshme në kontinentin tonë”, thuhet në njoftim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë