Loading…

Osmani kujton viktimat e lagjes ‘Dardania’ të Pejës të vrarë nga Serbia 24 vjet më parë

  • 27/03/2023 | 12:30

Osmani kujton viktimat e lagjes ‘Dardania’ të Pejës të vrarë nga Serbia 24 vjet më parë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka kujtuar krimin që Serbia e ushtroi në lagjen ”Dardadnia“ të Pejës duke vrarë barbarisht 40 shqiptarë.


“Më 27 mars të vitit 1999, 40 burra, gra e fëmijë të lagjes ‘Dardania’ në Pejë, u vranë barbarisht nga forca të regjimit gjenocidal të Serbisë”.

“Sot i nderojmë të gjithë ata që u vranë në këtë ditë të trishtë dhe bashkëndjejmë me familjet e tyre. Ne jemi të vendosur që kujtimin për ta dhe betejën për drejtësi të mos i ndalojmë asnjëherë!”, ka thënë Osmani.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë