Loading…

Osmani i del në krah Ukrainës: Kosova qëndron me ju

  • 22/01/2022 | 22:18

Osmani i del në krah Ukrainës: Kosova qëndron me ju

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka bërë të qartë pozicionin e Kosovës në lidhje me konfliktin Rusi-Ukrainë, shkruan Gazeta Metro.


Ajo përmes një reagimi të shkurtër në Tëitter, tha se Kosova do qëndroj përkrah Ukrainës.

“Republika e Kosovës qëndron me Ukrainën”, ka shkruar Osmani .

Kujtojmë se situata mes Rusisë dhe Ukrainës ditëve të fundit është shumë afër konfliktit.

Nga SHBA është paralajmëruar se nëse Rusia do sulmonte Ukrainën atëherë do përballej me sanksione të çfarëdo lloji.

Edhe Perëndimi ka paralajmëruar njësoj Rusinë, se do bart pasojat nëse nis konfliktin./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë