Loading…

OShP konstaton shkelje në tenderin e KEK’ut, e kthen në rivlerësim

  • 01/12/2016 | 08:00

OShP konstaton shkelje në tenderin e KEK’ut, e kthen në rivlerësim

Organi Shqyrtues i Prokurimit Publik (OShP) ka kthyer në rivlerësim tenderin e Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), me titull “Furnizim, montim dhe lëshim në punë i klimave industriale”, shkruan sot Koha Ditore.

Vendimin të cilin OShP-ja e ka publikuar të mërkurën është marrë pasi që është shpallur si pjesërisht e bazuar ankesa e operatorit ekonomik “Primus Engineering”. Tenderi për të cilin vlera e parashikuar e kontratës ka qenë 500 mijë euro, i ishte dhënë operatorit ekonomik “Valfrigo” me një vlerë të përgjithshme të kontratës prej 218 mijë e 406 eurosh.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë