Loading…

Orteku bllokon rrugën drejt Rugovës së Pejës (Foto)

  • 28/01/2017 | 16:39

Orteku bllokon rrugën drejt Rugovës së Pejës (Foto)

Në kilometrin e pestë të Rrugës Pejë-Rugovë, saktësisht mbi tunelin e dytë të kësaj rruge, ka rënë një ortek që për fat të mirë nuk ka shkaktuar viktima e as të lënduar.


Megjithatë orteku ka shkaktuar bllokim të rrugës që çon drejt destinacionit turistik të Kosovës dhe kolona të gjata makinash.

Një kompani e kontraktuar nga Ministria e Infrastrukturës ka hapur rrugën, pasi Komuna e Pejës ende nuk ka ndonjë operator të kontraktuar për mirëmbajtje rrugësh, raporton Kallxo.

Në to shihen përpjekjet e punëtorëve të kompanisë për largimin e borës dhe mundësimin e vazhdimit të qarkullimit.

Sipas dërguesit të fotografive, rruga është zhbllokuar vetëm pas dy orësh.

o2_1485617441-7205583

 

o3_1485617446-9853062

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë