Loading…

Orkestra e Shkodrës i dha frymë qytetit të Ferizajt për pavarësi (Foto)

  • 17/02/2017 | 10:47

Orkestra e Shkodrës i dha frymë qytetit të Ferizajt për pavarësi (Foto)

Në kuadër të manifestimin të 17 Shkurtit, Ditës së Pavarësisë së Kosovës, në qytetin e Ferizaj mbajtën koncert orkestra frymore nga Shkodra.


Mbrëmë me 16 shkurt, u mbajt koncerti i Pavarësisë të prezantuar nga Orkestra Frymore nga Shkodra me 40 anëtarë të orkestrës dhe 6 solistë, duke mbushur sallën me plot mysafirë e adhurues të muzikës. 16807075_1113111912150970_702928449500456038_nDiregjent i kësaj ishe Kujtim Alija, ku morën pjesë Mukadeze Çanga, Blerta Cina, Leonard Gunga, Riad Bashi, dhe Marjana Begu. Udhëheqës artistik: Bardhyl Hysa, Arben Muça, ndërsa drejtor organizativ Sindrit Lohja

16807668_1113112985484196_2690230774306300334_n

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë