Loading…

Organizohet protestë kundër Hekuran Muratit, kërkohet dorëheqja e tij

  • 01/07/2022 | 15:28

Organizohet protestë kundër Hekuran Muratit, kërkohet dorëheqja e tij

Partia Socialdemokrate e Kosovës (PSD) ka organizuar protestë për dorëheqjen e ministrit të Financave, Hekuran Murati, shkruan Gazeta Metro.


Kjo është bërë e ditur nga kryetari i PSD’së, Dardan Molliqaj, në konferencë për media.

Molliqaj ka thënë se protesta ka për qëllim shkarkimin e ministrit Murati.

“Ajo që kemi pa këto ditë, janë disa deklarata të ministrit në detyrë të Financave, që ka sulmuar, fyer e deniguar përpjekjer për çlirim. I njëjti ministër s’e ka marrë mundin as të shpjegohet”, ka thënë Molliqaj.

Protesta do të organizohet më 6 korrik në orën 19:00. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë