Loading…

Orët e dorës më të mira në botë (Foto)

  • 26/12/2016 | 12:02

Orët e dorës më të mira në botë (Foto)

Janë zgjedhur fituesit e këtij viti të çmimit “Oskarët e orbërsëve”  me një gamë të gjerë të pjesëve të njohura për përsosmërinë e tyre inxhinierike dhe me dizajn të mrekullueshëm.


Nga juria profesionale janë zgjedhur orët më të mira në botë në pesëmbëdhjetë kategori të ndryshme duke përfshirë atë sportive, stoli dhe të tjera, me çmime të paraqitura nga ‘Grand Prix d’HORLOGERIE de Genève ‘(GPHG),  në Gjenevë në fillim të këtij muaji, shkruan gazetametro.net

Marka e njohur e orëve ‘Rare Patek Phillipe’ ka shitur një orë dore për 11 milionë dollarë, duke thyer rekordet në ankand.

Çmimi i madh për orën më të mirë në botë u dha për të ‘Chronomètre Ferdinand Berthoud FB 1’ nga Ferdinand Berthoud.

best

Çmimi i publikut, i zgjedhur nga vota e paraqitura ndërkombëtarisht në internet dhe në ekspozita ndërkombëtare shkoi për marekn e orëve ‘33 bis Quai des Bergues’ nga Czapek Genève.

Orat fituese janë paraqitur në Seul, Romë dhe Gjenevë para se ato arritën në Dubai që ishte destinacioni i tyre i fundit. /gazetametro.net

161115155038-oscar-watch-prix-haute-mecanique-dame-exlarge-169

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë