Loading…

Orban: Nuk lejojmë që dërgesat e armatimit në Ukrainë të kalojnë nga territori ynë

  • 28/02/2022 | 23:10

Orban: Nuk lejojmë që dërgesat e armatimit në Ukrainë të kalojnë nga territori ynë

Kryeministri i Hungarisë, ka theksuar se nuk do lejomë dërgimin e armatimit përmes territorit tonë në Ukrainë, përcjellë Gazeta Metro.


Kryeministri hungarez, Victor Orban, tha se ne do duhej të vendosnim të lejojmë ose jo dhe vendosem që të mos lejojmë kalimin e dërgesave të armatimit përmes kufirit hungarez-ukrainas.

“Ne gjithashtu duhej të vendosnim nëse do të lejonim kalimin e dërgesave të armëve përmes kufirit hungarez-ukrainas. Ne vendosëm të mos lejonim dërgesa të tilla”, tha Orban./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë