Loading…

Orari i shfaqjeve në Teatrin Kombëtar

  • 15/01/2017 | 19:52

Orari i shfaqjeve në Teatrin Kombëtar

Teatri Kombetar vazhdon me shfaqjet e reja në muajin janar për të gjithë adhuruesit e shfaqjeve teatrale, ng regjisorë vendor dhe të huaj.


16 janar, 17 dhe 18 janar, ditë e hënë, e martë dhe e mërkurënë ora 20:00 shfaqet “ Tregtari i Venedikut” nga William  Shekspeare, me regji nga Matthew lenton

19 janar, ditë e enjte në ora 20:00 jepet shfaqja e baletit “Giselle”, me muzikë nga Adolphe Adam, koreogfrafia dhe adaptimi nga Slvia Tomova

20 janar dhe 21, ditë e premte dhe e shtunë në ora 20:00 shfaqja “ Hamletmachine” nga Heiner Muller, me regji nga Hana Qena, programi: Skena e Vogël e Vogël. 

Çmimi i biletave është 3 euro. Biletat për studentë, pensionistë dhe persona me aftësi të kufizuara janë 1 euro.

Teatri Kombëtar është inaugruar si i pari teatër profesionist shqiptar në 17 Majin e vitit 1945 në godinën ku vazhdon aktivitetin edhe sot./gazetametro.net

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë