Loading…

Orari i shfaqjeve në Teatrin Kombëtar

  • 22/01/2017 | 16:55

Orari i shfaqjeve në Teatrin Kombëtar

Në Teatrin Kombëtar vazhdojnë  të jepen shfaqje teatrale nga regjisorë vendor dhe të huaj.


23 dhe 24 janar, ditë e hënë dhe e martë në ora 20:00 do të jepet shfaqja e Idlir Azizaj ” Gazetarja e Kulturës vetvritet..”, e regjisorit Alban Beqiraj.

Me datë 25 janar, ditë e mërkurë, në ora 20:00, shfaqja “Në det” nga Slawomir Mrozhek, me regji të Bashkim Ramadanit. Programi: Skena e vogël e vogël

26 janar, ditë e enjte, në ora 20:00 jepet shfaqja e baletit ” Ngjyrat e Vallëzimit”, me koreografi nga Mehmet Ballkani

27 janar, ditë e premte, ora 20:00 jepet shfaqja “Në det” nga Slawomir Mrozhek, me regji të Bashkim Ramadanit. Programi: Skena e vogël e vogël

Me 28 janar, ditë e shtunë, ora 20:00 Shqfaja mysafire nga Islanda, ” Caveman” nga Rob Becker, me regji nga Agim Selimi /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë