Loading…

Orari i shfaqjes së filmave në Kino ABC

  • 17/01/2017 | 17:02

Orari i shfaqjes së filmave në Kino ABC

Kinemaja ABC vazhdon të sjellë premiera botërore për të gjithë adhuruesit e filmave, nga të gjitha zhanret.


Gazetametro.net sjellë për ju orarin e këtyre filmave që do të jepen në ditët në vazhdim:

Me 19 janar, ditë e enjte në ora 19:00 filmi “xXx: Return of Xander Cage”
Tema: Pasi që doli nga vetë-izolimi, operativi Xander Cage (Vin Diesel), duhet të garoj me kohën për ta rimarrë një armë ogurzezë, të njohur si Kutia e Pandorës, një mjet që kontrollon secilin satelit ushtarak në botë. Në kohën kur po rekrutonte një grup, Xander u gjet i ndërthurur në konspiracion vdekjeprurës që tregon për bashkëpunim me nivelet më të larta qeveritare. Në rolet kryesore janë :Vin Diesel, Deepika Padukone, Samuel L. Jackson, Nina Dobrev, Donnie Yen, etj. me regji nga D. J. Carus

Me 19 Janar 2017, në ora 21:00 shfaqet Premiera Boterore e filmit “THE GREAT WALL” e regjisorit Zhang Yimou
Tema: Një mister i përqëndruar rreth ndërtimit të Murit të Madh të Kinës. Muri i Madh Legjendar tregon historinë e një force elite, për qëndrimin dhe guximin njerezor për të ndertuar strukturën më të ikonike në botë. Në rolet kryesore janë:  Matt Damon, Jing Tian, Pedro Pascal, Willem Dafoe, Hanyu Zhang, Eddie Peng, Lu Han, Kenny Lin, Junkai Wang, Zheng Kai, Cheney Chen, Xuan Huang, Andy Lau, etj.

Me 26 Janar 2017, shfaqen dy Premiera Boterore “MONSTER TRUCKS” 3D dhe  “RESIDENT EVIL; The Final Chapter” 3D . .gazetametro.net

 

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë