Loading…

Opozita nuk pajtohet me Bahtirin, braktisin mbledhjen

  • 14/12/2016 | 13:18

Opozita nuk pajtohet me Bahtirin, braktisin mbledhjen

Është ndërprerë mbledhja e jashtëzakonshme e Kuvendit komunal të komunës së Mitrovicës pasi që kishte mospajtime mes asamblistëve të PDK-së dhe LDK-së në anën tjetër dhe kryetarit të komunës Agim Bahtiri dhe asamblistëve të AKR-së.


Ata janë mbledhur sot për të diskutuar për gjendjen e sigurisë në komunë pas ngritjes së murit në pjesën veriore por kryetari Bahtiri kërkoi që të dalin me një deklaratë të përbashkët për ç’gjë nuk u pajtuan asamblistët opozitarë.

 

Kuvendi i Komunës së Mitrovicës po mbanë një mbledhje të jashtëzakonshme, ku po diskutohet situata politike dhe e sigurisë pas ndërtimit të murit matanë urës së Ibrit.

Për shkak të këtij mospajtimi ata braktisën mbledhjen e jashtëzakonshme duke lënë brenda në sallë vetëm 16 asamblistë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë