Loading…

Opeli i ri “Astra OPC” me 300 kuaj fuqi (Foto)

  • 06/02/2017 | 12:01

Opeli i ri “Astra OPC” me 300 kuaj fuqi (Foto)

Opeli ka paralajmëruar ofensivën me paraqitjen e shtatë modeleve në vitin 2017, ndërsa lufta për pushtimin e tregut ka filluar në vitin 2016 me prezantimin e “Moke X“, duke vazhduar me “Insignie grand sport” dhe “Crossland X”.

Sipas të gjitha gjasave, asgjë nuk do të jetë gati në 11 muajt e ardhshëm, pasi nga Gjermania vijnë informatat edhe për përgatitjen e modeleve të reja, raportojnë mediat ndërkombëtare, transmeton gazetametro.net.

2016-opel-astra-opc-back

Në grupin e më të interesanteve gjithsesi bie edhe “Astra” nga programi OPC. Sipas informatave, ky kompakt do të paraqitet në versionin me pesë dyer dhe si karvan, ndërsa do ta lëviz motori turbo me katër cilindra të vëllimit 1.6 litra dhe me fuqi prej 300 kuaj fuqi.

Risi duhet të jetë se do të peshojë më lehtë se “Astra OPC” për 120 deri 200 kilogram, ndërsa do të zhvillojë shpejtësinë në 100/kmh për më pak se gjashtë sekonda. /gazetametro.net.

foto-opel-astra-opc-2012_10

Opel Corsa 2011

Opel Corsa 2011

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë