Loading…

O’Connell nderon kosovarët: E kam ëndërr të bëjë për vendin tim, veç 1% sa bën Vokrri e Kuka

  • 20/11/2018 | 23:30

O’Connell nderon kosovarët: E kam ëndërr të bëjë për vendin tim, veç 1% sa bën Vokrri e Kuka

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Conell ka bërë një reagim të jashtëzakonshëm pas fitores së thellë të Kosvës kundër Azerbajxhanit.


Ai përmes një postimi në FB ka shkruar se ëndërr e tij është  që të paktën 1% të bëjë për Britaninë, aq sa ka bërë ish-Kryetari i ndjerë i Federatës së Futbollit të Kosovës  Vadil Vokrri si dhe trajneri i xhudistes Majlinda Kelmendi, Driton Kuka.

”Ëndrra ime është të bejë për vendin tim 1% ç’ka kanë bëre Fadil Vokrri dhe Driton Toni Kuka për vendin e tyre”, ka shkruan O’Conell. /Gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë