Loading…

Objekti ku ndodhet zyra e kryeprokurorit Lumezi, rrethohet nga pjesëtarë të shumtë të Policisë|PAMJE

  • 22/08/2018 | 18:26

Objekti ku ndodhet zyra e kryeprokurorit Lumezi, rrethohet nga pjesëtarë të shumtë të Policisë|PAMJE

Policia e Kosovës ka rrrethuar ndërtesën ku është e vendosur Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit, pasi aty tashmë kanë arritur protestuesit që kërkojnë dorëheqjen e tij si dhe fillimin e procesit të vetingut për gjyqësorin e vendit.


Në pankartat që po mbahen në duar nga protestuesit shkruan: “Lumez, Ec” “Nuk ka shtet pa gjyqësor të pavarur” “A vodhën pula 1 milion refugjatë” e po ashtu edhe fotografia e Agim Çekut ‘’From Hero to Zero’.

Protesta po mbahet pasi prokurori special i dorëhequr, Elez Blakaj, akuzoi Kryeprokurorin Lumezi për ndërhyrje në hetimet në rastin e listave të veteranëve të UÇK-së./Gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë