Loading…

Objekti i Trashëgimisë Kulturore që paraqet rrezik për qytetarët

  • 02/02/2017 | 12:37

Objekti i Trashëgimisë Kulturore që paraqet rrezik për qytetarët

Komuna e Prishtinës dje ka bërë rrethimin dhe izolimin e hapësirës për-rreth një shtëpie të vjetër në rrugën Luan Haradinaj në Prishtinë.

Kryetari Shepnd Ahmeti përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se kjo është bërë faktin se shtëpia në fjalë është në gjendje të keqe dhe paraqet rrezik për publikun.

Kjo shtëpi është objekt i mbrojtur me Ligjin për Trashëgiminë Kulturore. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë