Loading…

Nxënësit në protestë, për Deharin

  • 18/11/2016 | 14:34

Nxënësit në protestë, për Deharin

Nxënës të shkollave të mesme të Prishtinës, kanë zhvilluar sot një marsh protestues, për të kërkuar “Drejtësi për Astrit Deharin”.

1

Në protestën e thirrur nga shkollat “Sami Frashri” dhe “Xhevdet Doda”, është kërkuar edhe dorëheqje të personave përgjegjës në institucione.

2

Astrit Dehari, aktivist i Vetëvendosjes ka vdekur në rrethana ende të paqarta në Burgun e Prizrenit.

Rezultatet e autopsisë që do të sqarojnë se si ka ardhur deri te vdekja e tij, pritet të publikohen këto ditë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë