Loading…

Nxënësit kërkojnë drejtësi për vrasjen e Aulon Zekës

  • 19/09/2017 | 13:24

Nxënësit kërkojnë drejtësi për vrasjen e Aulon Zekës

Disa nxënës të shkollave të mesme janë mbledhur sot para Teatrit Kombëtar në kryeqytet ku po kërkojnë drejtësi për vrasjen e bashkëmoshatarit të tyre Aulon Zeka.


Me pankarta në duar ku kërkohet “Drejtësi për Aulonin” nxënësit kanë shprehur pakënaqësinë me ngjarjen tragjike që ka ndodhur.

Aulon Zeka është gjetur i vrarë të shtunën afër shkollës “Model” ndërsa sit ë dyshuar janë arrestuar një 16 vjeçar dhe një 15 vjeçare.

Gjykata atyre ua ka caktuar nga një muaj paraburgim. Për vrasjen e Aulon Zekës ka reaguar edhe kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj./K

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë