Loading…

Numri i rasteve të dyshimta me koronavirus në Kosovë, në rritje

  • 03/03/2020 | 08:34

Numri i rasteve të dyshimta me koronavirus në Kosovë, në rritje

Përhapja e koronavirusit në shumë shtete në afërsi të Kosovës po rrezikon edhe vendin. Që nga java e kaluar infektologët thonë se vazhdimisht kanë pasur raste të dyshuara me këtë virus, shkruan sot Zëri.


Ndonëse në shumë shtete të afërta me vendin është përhapur koronavirusi, në Kosovë deri tani nuk është raportuar asnjë rast i prekur me të.

Megjithatë, që nga java e kaluar vazhdimisht janë raportuar raste të dyshimta me këtë virus. Që nga data 8 shkurt rreth 36 persona janë dyshuar me koronavirus në vend, të cilët më pastaj rezultuan të jenë negativë ndaj tij.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë