Loading…

Numri i aksidenteve që ndodhën në Natën e Kurban Bajramit

  • 21/08/2018 | 17:57

Numri i aksidenteve që ndodhën në Natën e Kurban Bajramit

Pavarësisht apelit të Policisë së Kosovës për kujdes në trafik, shoferët po vazhdojnë me të tyren.


Sipas raportit policor, gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë ndodhur 67 aksidente komunikacioni.

Prej tyre, 26 me të lënduar dhe 41 pa lëndime në njerëz. Po ashtu, policia ka bërë të ditur se ka shqiptuar 1099 tiketa trafiku për kundërvajtësit në komunikacion.

Tutje, sipas policisë gjatë kësaj kohe janë arrestuar 15 persona, tetë janë dërguar në mbajtje dhe dy në vuajtje të dënimit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë