Loading…

Numërohen 10 për qind e votave, mësoni rezultatin (Foto)

  • 11/06/2017 | 21:57

Numërohen 10 për qind e votave, mësoni rezultatin (Foto)

Janë numëruar 258 kuti të votimit, apo mbi 10 për qind të votave nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ).


Me mbi 10 për qind të votave të numëruara, prin koalicioni PDK-AAK-NISMA me 36,33% për qind, ndërsa e dyta është LDK-AKR me 22,08% për qind.

Derisa Vetëvendosje ka 18,12% për qind të votave të fituara.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë