Loading…

Nuk u përfshin në matje të territorit, ankohen gjeodetët

  • 26/01/2017 | 19:54

Nuk u përfshin në matje të territorit, ankohen gjeodetët

Shoqata e Gjeodetëve të Kosovës ka reaguar ndaj përbërjes së Komisionit shtetëror për matjen e territorit të Kosovës.


Në reagim, shoqata shpreh brengosjen e vet për mospjesëmarrjen në këtë komision të përfaqësuesit të katedrës së Gjeodezisë nga Fakulteti i Arkitekturës dhe Ndërtimtarisë.

Sipas shoqatës, katedra tani përveç cilësive akademike dhe profesionale, posedon edhe teknologji moderne matëse dhe procedimin e të dhënave.

Kjo shoqatë, në reagimin e saj thotë se mospërfshirja e katedrës, e cila është më kompetentja për matje gjeodezike, zvogëlon profesionalizmin e punës së komisionit të themeluar nga Qeveria e Kosovës, që do të merret me matjen e territorit të Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë