Loading…

Nuk po rrespektohet vendimi për lojrat e fatit: Bastoret Online vazhdojnë punën e tyre

  • 30/03/2019 | 22:02

Nuk po rrespektohet vendimi për lojrat e fatit: Bastoret Online vazhdojnë punën e tyre

Kuvendi i Kosovës ka shfuqizuar ligjin aktual për lojëra të fatit dhe me këtë ka mbyllur në një afat dhjetë vjeçar këto të fundit, transmeton Gazeta Metro.


Menjëherë pas hyrjes në fuqi të këtij projektligji, institucionet kanë filluar me mbylljen e bastoreve dhe lojërave tjera të fatit në Kosovë.

Madje, në disa raste, për mos rrespektimin e këtij vendimi ka pasur arrestime.

E ligjit po i ikin kompanitë e basteve online në Kosovë. Për  këto kompani nuk ka ndryshuar asgje, po funksionojnë si para miratimit të ligjit.

Secili qytetar i Kosovës mund të hyjë lirshëm në web-faqet e të njëjtave, dhe të luajë normalisht.

Nuk dihet nëse qeveria do të marrë ndonjë masë edhe ndaj këtyre kompanive online./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë