Loading…

Nuk pendohemi që kemi qeverisë me PDK’në

  • 10/05/2017 | 17:20

Nuk pendohemi që kemi qeverisë me PDK’në

Ministrja në larghim e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami nga LDK thotë se nuk pendohen për asnjë moment pse hynë në koalicion me PDK-në.


Aj thotë se Qeveria ka dëshmuar se është punuar mirë, ndërkaq akuzoi ata që sot votuan për rrëzimin e Qeverisë se e ndaluan luftimin e korrupsionit.

“Për asnjë moment nuk pendohemi që kemi qene pjese e koalicionit. Ne kemi qene ne Opozite, ndryshimet bëhen nga Pozita jo nga Opozita. Ne kemi bere ndryshimin. Dy vite e gjysme kemi qeverise me vendin, kemi pas Kryeministër akademik Isa Mustafen i cili e ka deshmu se ne ketë vend mund te punohet mire, mund te kemi rezultate te mira dhe mund ta luftojmë korrupsionin. Te gjitha këto i penguan ata qe sot votuan per shkuarje ne zgjedhje”, ka shkruar ajo. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë