Loading…

Nuk mbahet seanca ndaj Lushtakut për tenderin në KEK, gjykatësi ka provim

  • 02/11/2018 | 09:11

Nuk mbahet seanca ndaj Lushtakut për tenderin në KEK, gjykatësi ka provim

Sot gjatë ditës ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku është dashur të jap mbrojtjen në lidhje me akuzat për tenderin në vlerë 6 milionë euro për sigurimin e objekteve të KEK-ut.

Ky gjykim pritet të mos mbahet për shkak që kryetari i trupit gjykues, Beqir Kalludra, siç ka mësuar gazeta Koha Ditore, do t’i nënshtrohet testit për avancim në Gjykatën e Apelit.

Shtyrjen e këtij gjykimi e ka konfirmuar avokati i Lushtakut, Arianit Koci. Të akuzuar për disa vepra penale që lidhen me përzgjedhjen e fituesit për sigurimin e objekteve të KEK-ut janë ish-drejtori i KEK-ut Arben Gjukaj, ish-kreu i Organit Shqyrtues të Prokurimit Hysni Hoxha, ish- kryetari i Skenderajt Sami Lushtaku, Esat Tahiri, Milazim Lushtaku, Driton Pruthi e Azem Duraku.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë