Loading…

Nuk kishte shkëmbim zjarri në kufirin Kosovë-Serbi

  • Nga

  • 19/01/2017 | 17:30

Nuk kishte shkëmbim zjarri në kufirin Kosovë-Serbi

Para pak çastesh u raportua për një shkëmbim zjarri në Dobrosin, afër kufirit Kosovë-Serbi. Por, burime të gazetametro.net brenda policisë, bëjnë të ditur se aty nuk ka ndodhur asnjë shkëmbim i tillë zjarri.


Siç thonë në polici, në vijën kufitare të Kosovës dhe Serbisë po operon si gjithnjë Policia e Kosovës. Këto madje janë quajtur dezinformata që qëllim kanë manipulimin e publikut.

Raportet Kosovë-Serbi janë acaruar kohës së fundit, pas arrestimit të ish-kryeministrit Ramush Haradinaj në Francë dhe kërcënimit të Serbisë me futjen e trenit më afishe propaganduese. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë