Loading…

‘Nuk kemi asnjë ushtar të vrarë’: Ukrainasit i ‘bluajnë’ barbarët rusë

  • 26/02/2022 | 18:18

‘Nuk kemi asnjë ushtar të vrarë’: Ukrainasit i ‘bluajnë’ barbarët rusë

Rusia edhe më tej nuk pranojnë se kanë humbje në njerëz, përderisa Ukraina thotë se ka vrarë 3 mijë rusë që u futën në Ukrainë ditët e fundit, transmeton Gazeta Metro.


Propaganda ruse ka insistuar se Rusia nuk ka humbur asnjë ushtar në betejë në Ukrainë, por realiteti është krejt ndryshe.

Ofanziva ruse është ngadalësuar së tepërmi që nga dita e djeshme, pas rezistencës së vendosur të ushtrisë dhe popullit ukrainas, teksa Ukraina zyrtare thotë se ka vrarë mbi 3 mijë pjesëtarë të ushtrisë pushtuese.

Edhe vetë rusët madje raportuan për humbjet e tyre, më saktë për 3.500 rusë të vrarë, por media që e postoi raportin më pas e fshiu atë menjëherë.

Pamjet nga e tërë Ukraina kanë dëshmuar për humbjet e mëdha që ka pësuar armata ruse, sidomos në qytetin veri-lindor të Kharkiv dhe në Kherson./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë