Loading…

Nuk kalon kërkesa e VV’së që Avdullah Hoti të raportojë në Komisionin për Punë të Jashtme

  • 28/09/2020 | 18:36

Nuk kalon kërkesa e VV’së që Avdullah Hoti të raportojë në Komisionin për Punë të Jashtme

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë ka miratuar Planin e Punës së komisionit për sesionin vjeshtor.


Kryetarja e këtij komisioni, Time Kadriaj, tha se do të mbajnë një takim me anëtarët e Komisionit për Punë të Jashtme të Shqipërisë.

“Kam kërkuar nga ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani që të na aranzhojnë një takim me Ministrinë e Jashtme të Shqipërisë”, tha ajo.

Në këtë mbledhje është formuar grupi punues për monitorim të Ligjit për Shërbimin e Jashtëm, i cili do të mbikëqyret nga gjithë anëtarët e këtij komisioni.

Kërkesë tjetër e VV-së ishte që të vijë për raportim kryeministri Avdullah Hoti, por që u pa e panevojshme për anëtarët e tjerë.

Deputeti i LDK-së, Arben Gashi, tha se kryeministri Hoti ka raportuar në Kuvend dhe një gjë të tillë do ta bëjë gjatë raportimit për 100-ditëshin e Qeverisë.

Ai tha se pyetjet mund t’i drejtohen në këtë seancë, raporton EO.

“Është diskutuar në kuvend dhe besoj se do të diskutohet edhe ne seancën ku do të raportojë për 100 ditshin e qeverisë. Mendoj se nuk është e nevojshme të vij kryeministri”, tha Gashi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë