Loading…

Nuk ka qetësi, tjetër tërmet i fortë në Shqipëri

  • 27/11/2019 | 16:01

Nuk ka qetësi, tjetër tërmet i fortë në Shqipëri

Në Shqipëri ka ndodhur një tjetër termet i radhës shumë i fortë, shkruan Gazeta Metro.


Ky tërmet me magnitutë 5.6 është dëgjuar në të gjithë Shqipërinë sidomos në qytetin e Durrësit.

Poashtu, ekipet emergjente i ka zënë pa përgatitur derisa ishin duke kërkuar trupat e zhdukur nën gërmadha.

Ani pse epiqendra ishte Adriatiku me thellësi 2 km, dridhje të fuqishme janë ndjerë edhe në Kosovë. Kjo shihet nga komentet e shumta të qytetarëve nëpër Kosovë, teksa thonë se lëkundjet i kanë ndjerë me të madhe.

Kujtomë se gjatë ditës së djeshme, Shqipëria është goditur nga një tjetër tërmet i fuqishëm, që kishte shkaktuar deri më tani 30 të vdekur dhe mbi 350 të lënduar./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë