Loading…

Nuk ka përmirësim, ajri në Prishtinë edhe sot i tmerrshëm

  • 06/12/2016 | 09:00

Nuk ka përmirësim, ajri në Prishtinë edhe sot i tmerrshëm

Qendra për matjen e cilësisë së ajrit, e vendosur nga Ambasada Amerikane në Prishtinë ka raportuar se ajri është jo i shëndetshëm për grupe të personave të ndjeshëm.

Cilësia jo e mirë e ajrit është shënuar edhe sot, ku në raportin e sotëm siç transmeton Express thuhet se cilësia e ajrit është 158 ppm.

“Anëtarët e grupeve të ndjeshme mund të përjetojnë efekte shëndetësore, por publiku në përgjithësi nuk do të preket. Të rriturit dhe fëmijët aktivë, si dhe njerëzit me sëmundje të frymëmarrjes, si astma, duhet të kufizojnë ushtrimet e zgjatura në natyrë”, thuhet në raportin e Qendrës për matjen e cilësisë së ajrit.

ajri-i-dobet-ne-prishtine

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë