Loading…

Nuk ka kuorum për votimin e Ligjit për veteranët

  • 30/12/2016 | 14:43

Nuk ka kuorum për votimin e Ligjit për veteranët

Ligji për veteranët dhe diskutimet rreth këtij ligji kanë sjellë Kuvendin në një dimension tjetër. Kur më herët seanca u ndërpre nga tensionet që u krijuan mes deputetësh, tani nuk po fillon fare.

Deputetët e këtij Kuvendi nuk kanë marrë mundin të kthehen në sallë dhe kjo seancë është bllokuar për shkak të kuorumit. Sallën e kanë lëshuar deputetët e partive opozitare.

Pas një deklarimi të kryesuesit të seancës, Sabri Hamiti, ku iu tha deputetëve: Me juve e përfundova, zotëri kryeministër e keni fjalën, edhe deputetët tjerë filluan ta lëshojnë sallën pa ndonjë shpjegim nëse do të ketë vazhdim të serishëm të seancës kushtuar këtij ligji.

Në këtë seancë pritej të votohet Ligji për veteranët e luftës./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë