Loading…

Nuk ka fitues në ndeshjen mes Japonisë dhe Kroacisë, tani luhen vazhdimet

  • 05/12/2022 | 17:58

Nuk ka fitues në ndeshjen mes Japonisë dhe Kroacisë, tani luhen vazhdimet

Ndeshja ndërmjet Japonisë dhe Kroacisë pas kohës së rregullt është mbyllur me rezultat të barabartë 1-1, me ç’rast tani duhet të luhen vazhdimet, transmeton Gazeta Metro.


Të parët që kaluan në epërsi ishin japonezët në minutën e 43’të me anë të Daizen Maeda.

Ndërsa, golin e barazimit kroatët e gjetën në fillim të pjesës së dytë përmes Ivan Perisic, i cili realizoi në minutën e 55’të.

Kujtojmë se vazhdimet luhen dy herë nga 15 minuta dhe në rast se as në vazhdime nuk ka fitues, atëherë penalltitë do të vendosin kombëtaren e pestë çerekfinaliste. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë