Loading…

Nuk heq dorë Fatih Terim, e do ende Xherdan Shaqirin te Galatasaray

  • 19/11/2020 | 13:51

Nuk heq dorë Fatih Terim, e do ende Xherdan Shaqirin te Galatasaray

Trajneri i Galatasaray, Fatih Terim refuzon të heqë dorë nga shpresat për ta transferuar yllin shqiptar të Liverpoolit, Xherdan Shaqirin.

Shaqiri nuk po luan mjaftueshëm te Liverpooli dhe një largim i tij përfolet tash e disa afate kalimtar.

Klubi i madh turk, Galatasaray është njëri nga klubet që është lidhur më shumë me transferimin e shqiptarit.

Trajneri Terim është një tifoz i madh i djaloshit nga Gjilani dhe ka shtyrë drejtuesit e Galatasarayt për të sjellë sulmuesin në Stamboll tash e 1 vit.

Sipas mediumit turk Fotomac, Galatasaray dhe Terim do të provojnë përsëri për Shaqirin në afatin e janarit.

Ndërsa është i lidhur me Reds deri në vitin 2023, pretendohet se Shaqiri do të ishte i hapur për të lëvizur në Galatasaray në fund të vitit.

Ish- ylli i Bayern Munichut dhe Interit ka luajtur vetëm pesë herë për Liverpoolin këtë sezon.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë