Loading…

Nuk është Merecedes, Audi e as BMW: Kjo është vetura më e shitur në Kosovë gjatë vitit 2021

 • 22/01/2022 | 10:03

Nuk është Merecedes, Audi e as BMW: Kjo është vetura më e shitur në Kosovë gjatë vitit 2021

Në top pesë vendet e para në veturat më të shitura për vitin 2021 në Kosovë, nuk janë as Mercedes-Benz, as AUDI e as BMW, shkruan Gazeta Metro.


Sipas ‘DriveZone’, në top pesë veturat më të shitura në Kosovë për vitin 2021 janë, Renault, Skoda, Volkswagen, Dacia dhe Toyota.

Kjo faqe në Facebook, këto të dhëna i ka raportuar sipas informacioneve të marra nga QAK.

Në vitin 2021 në Kosovë janë shitur 437 Renault, 383 Skoda, 379 Volkswagen, 309 Dacia dhe 304 Toyota.

Në total vetura të shtirua me 00 kilometra, janë shitur 3454 vetura në vitin 2021.

Më poshtë keni listën e 15 veturave më të shitura në vitin e kaluar. /gazetametro.net

 1. Renault 437 vetura të shitura
 2. Skoda 383 vetura të shitura
 3. Volkswagen 379 vetura të shitura
 4. Dacia 309 vetura të shitura
 5. Toyota 304 vetura të shitura
 6. Suzuki 268 vetura të shitura
 7. Peugeot 218 vetura të shitura
 8. Kia 188 vetura të shitura
 9. Opel 136 vetura të shitura
 10. Merecedes-Benz 134
 11. Hyundai 123 vetura të shitura
 12. Ford 112 vetura të shitura
 13. Citroen 101 vetura të shitura
 14. Audi 74 vetura të shitura
 15. Fiat 59 vetura të shitura

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë