Loading…

Nuk e pranon raportin e autopsisë

  • 18/11/2016 | 17:58

Nuk e pranon raportin e autopsisë

Avokati Tomë Gashi, i cili fillimisht në konferencën për media tha se nuk dihen rrethanat e vdekjes së Deharit, tani ka shkruar në Facebook se raporti i autopsisë së Astrit Deharit është i pabesueshëm.

Raporti i autopsisë së Astrit Deharit është i pabesueshëm

Postimi i plotë i Gashit në Facebook:

Pas leximit te raportit;

Ky raport vetëm konfirmon atë që është ditur deri më tani; se Astrit Dehari ka vdekur nga Asfiksia – bllokim i rrugëve të sipërme të frymarrjes nga mjeti i fortë.
Mirëpo, edhe pas kërkesës tonë që Prokuroria të na dorëzoj provat që ekspertët e pavarur të angazhuar nga familja Dehari të japin mendimin e tyre, kjo kërkesë nuk është aprovuar as pas 13 dite pas vdekjes së Astritit.

Me qenë se nuk na është dhëne asnjë provë që ekspertët e pavarur Dr. Besim Ymaj nga Shqipëria dhe Dr. Besim Latifaj nga Anglia t’i përdorin për raportin e tyre, atëherë raporti i autopsisë i Institutit të Mjekësisë Ligjore ne Prishtine nuk është i plotë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë