Loading…

Nuk e pranoi diskualifikimin në ‘Tokio 2020’, boksieri francez grushtoi kamerën

  • 01/08/2021 | 23:11

Nuk e pranoi diskualifikimin në ‘Tokio 2020’, boksieri francez grushtoi kamerën

Teksa Lojërat Olimpike po bëhen gjithnjë e më interesante pasi garat po shkojnë drejt finaleve, një episod jo i bukur është shënuar në boks.


Pas duelit midis boksierit që përfaqëson Britaninë, Frazer Clarke, dhe atij francez Murad Aliev, ky i fundit nuk ka pranuar humbjen.

Përveç kësaj ai bëri një sjellje aspak sportive, duke u nxehur me arbitrin e më pas duke goditur me grusht kamerën.

Aliev u nxeh pas vendimit për diskualifikim nga gjyqtari, pasi dha disa grushte që në sportin e boksit nuk lejohen.

Si të mos mjaftonte kjo, Aliev, pasi arbitri i ngriti dorën lart Clarke, u drejtua nga kamera duke e goditur disa herë me grushte.

“Të gjithë e panë që unë isha fitues i kësaj ndeshje,” shprehej vazhdimisht ai, i zhgënjyer nga largimi nga Olimpiada në këtë mënyrë.

https://www.youtube.com/watch?v=MSolyKow8Dk

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë