Loading…

Nuk e duan mësusen me mbulesë |VIDEO

  • 15/11/2016 | 20:25

Nuk e duan mësusen me mbulesë |VIDEO

Në shkollën fillore “Visar Krasniqi” në Drenoc të Malishevës, nxënësit dhe prindrit e tyre po kundërshtojnë që lëndën e matematikës të ua ligjëroj një mësuese e cila mbanë mbulesë në kokë.

Frikë se  ajo do mbajë ligjërata për fe

Për ta po del të jetë problem mbulesa e arsimtares Fatmire Bujupi, dhe frika se  ajo do mbajë ligjërata për fe në orën e mësimit.  Në këtë situatë, e cila dikë po e bënë me lot, fëmijët ka dy ditë që nuk vijnë në shkollë.

Bile njëri prej tyre tregon edhe se çfarë i tha mbesa e tij kur e ka parë arsimtaren për herë të parë.

Vetë Arsimtarja, Fatmire Bujupi , po thotë se po i bëhet e padrejtë nga nxënësit e prindërit, pasi ajo ligjëron lëndën e saj si të tjerë mësimdhënës. Kjo pretendon se  është qëllimi që të sjellet një mësues tjetër këtu, e jo puna e shamisë. /KlanKosova

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë