Loading…

Nuk do më pengonin flamujt e bashkësive tjera etnike në kabinet

  • 07/05/2017 | 09:50

Nuk do më pengonin flamujt e bashkësive tjera etnike në kabinet

Kryetari i ri i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, i cili vendosi flamurin shqiptar në kabinetin e tij, së bashku me atë të BE-së dhe Maqedonisë, në emisionin “24 Analiza” deklaroi se nuk do t’i pengonin flamujt e bashkësive tjera etnike.


Ai tha se mund të ngrit nismë që nëse duan bashkësitë tjera të vendosin flamurin e tyre në kabinet, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Unë mund të filloj iniciativë tek të gjithë grupet parlamentare dhe ata të konsultohen me liderët e tyre. Nëse tregojnë dëshirë, nuk ka asnjë pengesë që në kabinet të jenë flamujt e bashkësive etnike të turqve, romve, serbve, boshnjakëve, ose kujdo qoftë”, deklaroi Xhaferi./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë