Loading…

Notuesja amerikane shpëtohet trajnerja pasi u alivanos në pishinë, rojet ishin shtangur

  • 23/06/2022 | 13:45

Notuesja amerikane shpëtohet trajnerja pasi u alivanos në pishinë, rojet ishin shtangur

Notuesja artistike Anita Alvarez u shpëtua nga trajnerja e saj pasi që i ra të fikët pasi që kreu performancën e saj për kombëtaren amerikane në një skenë dramatike në garën e Budapestit, transmeton Gazeta Metro.


Alvarez në kampionatin botëror pasi kreu solo rutinën e saj të baletit në ujë u alivanos dhe u fundos në fund të pishinës duke tronditur publikun.

Derisa personeli i kampionatit shikonin ishte trajnerja e saj Andrea Fuentes, vet një notuese artistike nga Spanja, katër herë kampione olimpike, kërceu dhe e nxori nga aty.

Situata ishte serioze pasi Alvarez ishte pa frymëmarrje kur e nxorën por u përmirësua dhe tani është stabile pasi është trajtuar në spital lokal.

Pritet që personeli shëndetësor të vendosë nëse Anita Alvarez do të mund të vazhdojë garën./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë