Loading…

Nominimet e aktorëve më të mirë në rolin kryesor

  • 24/01/2017 | 17:46

Nominimet e aktorëve më të mirë në rolin kryesor

Janë bërë nominimet e aktorëve më të mirë në rolin kryesor, të cilët mund të fitojnë çmimin “Oscar”.


Ja lista e aktorëve më të mirë në rolet e tyre kryesore, dhe filmat ku luajnë:

Për aktorën më të mirë janë nominuar  Emma Stone e filmit “La La Land”, Natalie Portman në filmin “Jackie”, Ruth Negga me filmin “Loving”, Meryl Streep  në filmin “Florence Foster Jenkins” dhe Isabelle Huppert në filmin “Elle”.

Ndërsa aktori më i mirë është nominuar Casey Affleck me filmin “Manchester by the Sea”, Andrew Garfiels, në filmin “Hacksaw Ridge”, Ryan Gosling në “La La Land”, Viggo Mortensen me “Captain Fantastic” dhe Denzel Washington në filmin “Frences”. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë