Loading…

Nokia rikthehet me Android (VIDEO)

  • 22/11/2016 | 18:02

Nokia rikthehet me Android (VIDEO)

Nokia pritet të kthehet në tregun e telefonave në fillim të vitit 2017, pak muaj pasi shiti biznesin e telefonave te Microsofti.

Nokia deri më tani nuk ka pasur të drejtë lansimin e telefonave për shkak të marrëveshjes me gjigantin amerikan.

Kjo marrëveshje mes Microsoftit dhe Nokias ka skaduar dhe shumë shpejtë do të dalin në treg telefonat Nokia Android.

Nokia këta telefona do t’i prodhojë në bashkëpunim me kompaninë Foxconn.

Raportohet se telefonat e parë të Nokias do të lansohen në Kongresin e Telefonisë Mobile që mbahet në muajin shkurt.

https://www.youtube.com/watch?v=Vc265Q4UfFM

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë