Loading…

Njollat e ndryshkut nuk mund të lahen as me makinë: Hiqini shumë lehtë në tre hapa

  • 28/05/2022 | 18:06

Njollat e ndryshkut nuk mund të lahen as me makinë: Hiqini shumë lehtë në tre hapa

Ju tashmë keni gjithçka që ju nevojitet.


Pas një kohe, njolla ndryshku mund të shfaqen në rrobat që përmbajnë pulla ose susta metalike.

Njollat specifike ngjyrë portokalli dhe të kafenjtë janë të vështira për t’u hequr me larje të rregullt në makinë dhe rrallë ndonjë mjet kimik mund të jetë i dobishëm në këtë situatë.

Megjithatë, kur kimia nuk funksionon, duhet të kërkoni një zgjidhje në shtëpi. E gjeni kryesisht në kuzhinë.

Ju tashmë keni gjithçka që ju nevojitet për këtë truk. Mjafton të kontrolloni nëse rrobat që do të trajtoni mund të lahen, sepse nëse nuk munden, duhet të kuptoni se si të hiqni njollat “thara”.

Hapi 1:  Shtrydhni lëngun e limonit direkt në njollën e ndryshkut.

Hapi 2: Spërkateni njollën (që tani është e lagur) me lëng limoni me kripë dhe shtoni edhe pak lëng limoni.

Hapi 3: Lërini rrobat në një vend me diell. Duhet të qëndrojnë ashtu derisa njolla të jetë plotësisht e bardhë, që do të thotë se mund të zgjasë disa ditë. Kur njolla të jetë zhdukur, thjesht lani rrobën.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë