Loading…

Njohësi i sistemit të drejtësisë, Miftaraj: Lista e PDK’së me asnjë kandidat me aktakuzë apo te dënuar për korrupsion

  • 08/09/2019 | 21:01

Njohësi i sistemit të drejtësisë, Miftaraj: Lista e PDK’së me asnjë kandidat me aktakuzë apo te dënuar për korrupsion

Ehat Miftaraj, njohës i sistemit të drejtësisë nga Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), ka deklaruar se lista për deputetë nga ana e PDL’së është pastruar dhe nuk ka asnjë person me aktakuzë apo të dënuar pë korrupsion, shkruan Gazeta Metro.


Miftaraj ka thënë se asnjë kandidat në listën e PDK’së nuk ka probleme me ligjin.

Postimi i plotë:

Lista e PDK-se me asnje kandidat me aktakuze apo te denuar per korrupsion.

Well done!

Perjashtimisht, lista ka nje te denuar per krime lufte, nje te denuar per vepra penale kunder sigurise ne trafik dhe dy te akuzuar per vepra penale qe nuk hyjne ne kuader te veprave penale korruptive!./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë