Loading…

Njohësi i çështjeve kushtetuese: LDK është tradhtuar disa herë, ka drejtë që kërkon marrëveshje për presidentin

  • 18/12/2019 | 23:15

Njohësi i çështjeve kushtetuese: LDK është tradhtuar disa herë, ka drejtë që kërkon marrëveshje për presidentin

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka thënë se LDK është tradhtuar disa herë, ka drejtë që kërkon marrëveshje për presidentin, transmeton Gazeta Metro.


Hasani tha se marrëveshja nuk është juridike dhe nuk obligon me domosdoshmëri votimin e asaj për të cilën zotohen dy partitë.

“Kjo nuk do të thotë se nuk e tradhtojnë prapë. Marrëveshja politike nuk është juridike dhe nuk obligon me domosdoshmëri votimin e atij për të cilin zotohen”, tha ndër të tjera Enver Hasani

Po ashtu Hasani tha se sistemi zgjedhor në Kosovë duhet të ndryshohet për të evituar situatat që lënë vendin pezull../gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë