Loading…

Njofton IKSHPK: Në 24 orët e fundit u shënuan kaq raste pozitive

  • 20/02/2022 | 14:56

Njofton IKSHPK: Në 24 orët e fundit u shënuan kaq raste pozitive

Është publikuar raporti 24 orësh me numrin e rasteve të reja pozitive, dhe viktimave nga koronavirusi, shkruan Gazeta Metro.


Sipas këtij raporti janë shënuar 183 raste të reja dhe dy viktima.

Sot janë shëruar 713 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 217.507.

Më poshtë raporti i detajuar:

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 579 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.807.323 doza të vaksinës.

Deri më sot 813.099 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 95.935 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Nga 2.787 testime, 183 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 713 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 217.507.

Në total numri i rasteve aktive është 4.541./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë